Season Best 2023

Categoria Proba Nume Gen Club Performanța
Alege Caută… Cauta… Alege Cauta…  
Seniori 100m Baboi Marina Andreea F SCM Gloria Buzău 11,73
Seniori 200m Baboi Marina Andreea F CSS Bacău, SCM Bacău 23,82
Seniori 400m Miklos Andreea F CSM București 50,67
Seniori 800m Bobocea Claudia Mihaela F CSA Steaua București 2:00,54
Seniori 1500m Bobocea Claudia Mihaela F CSA Steaua București 4:06,07
Seniori 5000m Rutto Stella Jepkosgei F CS Dinamo București 15:40,31
Seniori 10000m Rutto Stella Jepkosgei F CS Dinamo București 32:34,28
Seniori 100mg Nesteriuc Anamaria F Rapid București 13,02
Seniori 400mg Belgyan Sanda F CSU Cluj Napoca 59,43
Seniori 3000m obst Rutto Stella Jepkosgei F CS Dinamo București 9:43,50
Seniori lungime Rotaru-Kottmann Alina F CSA Steaua București 6,96
Seniori triplusalt Ion Diana Ana Maria F CSM Onești 14,16
Seniori înălțime Stanciu Daniela F CSA Steaua București 1,96
Seniori prăjină Drăgan Ștefania Andreea F CSM Craiova 3,20
Seniori greutate Bezede Dimitriana F CSM Onești 17,60
Seniori suliță Baciu Ioana Valentina F SCM Gloria Buzău 50,67
Seniori disc Bezede Dimitriana F CSM Onești 50,28
Seniori ciocan Ghelber Bianca Florentina F CSA Steaua București 73,80
Seniori semimaraton Rutto Stella Jepkosgei F CSA Steaua București 1:10:05,0
Seniori maraton Delvine Relin Meringor F CSA Steaua București 2:20:49,0
Seniori 100m Roiban Cristian Nicușor M CSU Reșița, CSM Ploiești 10,43
Seniori 200m Anton Alin Ionuț M CSM Onești 20,85
Seniori 400m Parge Robert M CSU Cluj Napoca 46,34
Seniori 800m Parge Robert M CSU Cluj Napoca 1:50,40
Seniori 1500m Coman, Nicolae Marian M CSU Arad 3:45,64
Seniori 3000m Lutic Gabriel Cristian M ACS Elite Running 8:39,87
Seniori 5000m Chiș Laviniu Mădălin M CSM Craiova 14:27,83
Seniori 10000m Soare Nicolae Alexandru M CS Știința Bacău 29:28,86
Seniori 110mg Anton Alin Ionuț M CSM Onești 13,56
Seniori 400mg Dulcescu Vlad M Politehnica Iași 51,63
Seniori 3000m obst Cochior Mihai M Politehnica Iași 9:15,41
Seniori lungime Bitan Gabriel M CSM Onești 7,86
Seniori triplusalt Grecu Răzvan Cristian M CS Farul Constanța 16,43
Seniori înălțime Dumitrach, Marius Cristian M Rapid București 2,15
Seniori prăjină Tabacu Robert Mihai M CSM Onești 4,30
Seniori greutate Toader Andrei Rareș M CS Dinamo București 20,84
Seniori suliță Novac Alexandru Mihaiță M CSM București 84,75
Seniori disc Firfirică Alin Alexandru M CSA Steaua București 64,39
Seniori ciocan Micu Mihaiță Andrei M SCM Bacău 66,27
Seniori semimaraton Chiș Laviniu Madalin M CSM Craiova 1:05.16,00
Seniori maraton Soare Nicolae Alexandru M CSM Bacău 2:22.11,00
U23 100m Bisericescu Maria Valeria F Rapid București 11,63
U23 200m Bisericescu Maria Valeria F Rapid București 23,6
U23 400m Matyus Emma Maria F Rapid București 54,59
U23 800m Teușan Tabita F CSM Timișoara 2:05,22
U23 1500m Sfarghiu Maria Talida F CSM Rarăul, CSM Ploiești 4:24,22
U23 3000m Sirbu, Madalina Elena F CSM Rarăul, CSM Ploiești 9:22,14
U23 5000m Sirbu Madalina Elena F CSM Rarăul, CSM Ploiești 16:33,24
U23 10000m Sirbu Madalina Elena F CSM Rarăul, CSM Ploiești 34:50,97
U23 100mg Grigoroiu Iulia Dariana F CSU Reșita, Rapid Buc. 13,50
U23 3000m obst Bodnariuc, Antonia Gabriela F CSM Rarăul, CSM Ploiești 11:00,61
U23 lungime Știrbu Ioana Sabina F CSM Onești 6,15
U23 triplusalt Dospin Alexia Ioana F CSM Constanța 13,25
U23 înălțime Apostol Federica Gabriella F CSM Bacău 1,84
U23 greutate Andone Maria Alexandra F USV Iasi 13,41
U23 suliță Paruba Alisia Adela F SCM Bacău 44,53
U23 disc Lungu Andreea Iuliana F CSM București 52,31
U23 ciocan Pantea Corina Elena F CA Roman 45,43
U23 semimaraton Tamașilă Yasmina Claudia F CSU Poli Timisoara 1:23:27,0
U23 100m Bîrsă Robert Sebastian M Farul C-ta, Dinamo Buc. 10,45
U23 200m Dringo Mihai Sorin M CSU Oradea 21,07
U23 400m Dringo Mihai Sorin M CSU Oradea 45,27
U23 800m Voicu Cristian Gabriel M CSM București 1:47,78
U23 1500m Mititelu Damian Didier M CSM Sf. Gheorghe 3:52,26
U23 3000m Oprea Theodor Andrei M CSU Oradea 9:35,84
U23 110mg Toader Alexandru M Farul C-ta, CSM C-ta 14,32
U23 400mg Teodorescu Alexandru Ioan M CSU Cluj Napoca 54,04
U23 3000m obst Mititelu Damian Didier M CSM Sf. Gheorghe 8:57,63
U23 lungime Kadar George-Gabriel M CS Satu Mare 6,98
U23 triplusalt Nicoară Răzvan-Ioan M CSU Oradea 15,86
U23 înălțime Androne Valentin Alexandru M Rapid București 2,19
U23 prăjină Doroftei Răzvan M Rapid București 4,80
U23 greutate Vasile Ion Marius M CSM București 15,42
U23 suliță Severin Petru Andrei M CSM Arad 61,11
U23 disc Ionescu Matei-Alexandru M CS Dinamo București 48,54
U23 ciocan Nicorici Dragoș Ionuț M CA Roman 67,73
U23 semimaraton Popa Nicolae Raul M CSM Sighișoara 1:13:00,0
U20 100m Balaban Cosmina Denisa F LPS Braila, CSM Onești 12,06
U20 200m Vrînceanu, Ioana Adnana F SCM Bacău 24,52
U20 400m Zediu Ștefania F SCM Bacau 55,69
U20 800m Costiuc Claudia-Ionela F CSM Dorna, CSM București 2:05,51
U20 1500m Costiuc Claudia-Ionela F CSM Dorna, CSM București 4:37,21
U20 3000m Blaga Mihaela Maria F CSU Alba Iulia 9:34,74
U20 5000m Mărginean Iulia Florina F CSS Mediaș 17:56,23
U20 100mg Balaban Cosmina Denisa F CSM Onești 13,42
U20 400mg Coman Cristina Alexandra F LPS Pitești 60,81
U20 3000m obst Blaga Mihaela Maria F CSU Alba Iulia 10:08,53
U20 lungime Verma, Ramona Elena F SCM Bacău 6,49
U20 triplusalt Dossey Jennifer Ștefania F CSA Steaua București 13,35
U20 înălțime Coserari, Bianca Ioana F CSS Unirea Iași 1,70
U20 prăjină Necoară Valentina Iulia F CSM Craiova 3,70
U20 greutate Tăbăcaru Ioana Andreea F LPS Câmpulung Muscel 11,94
U20 suliță Oriaku Vannessa Valentina F CSS Gloria Arad 42,32
U20 disc Cîmpean Alexia Elena F CSS Șoimii Sibiu 29,68
U20 ciocan Ciobanu Bianca Elena F LPS Roman, CA Roman 40,66
U20 semimaraton Vainer, Bianca Maria F LPS Botoșani 1:27:44,00
U20 100m Vele Iulian Gheorghe M LPS Cluj Napoca 10,73
U20 200m Neacsu, Denis Gabriel M CSM Brăila 21,60
U20 400m Vochin Alexandru Gabriel M LPS Pitești 48,18
U20 800m Pop Adelin Daniel M CSS Hunedoara 1:52,28
U20 1500m Pop Adelin Daniel M CSS Hunedoara 3:58,92
U20 3000m Pop Dragoș Luca M LPS Cluj, CSM Cluj Napoca 8:36,71
U20 5000m Pop Dragoș Luca M LPS Cluj, CSM Cluj Napoca 14:28,9
U20 110mg Techiu Darius M CSM Onești 13,98
U20 400mg Vochin Alexandru Gabriel M LPS Pitești 54,12
U20 3000m obst Costin, Ciprian M CSS Rădăuți 9:44,07
U20 lungime Enache Andrei Vlad M CSA Steaua București 7,52
U20 triplusalt Toma Gabriel Florin M CSS 1 Pajura București 15,24
U20 înălțime Tacu Platon M CSM Onești 2,04
U20 prăjină Balasz, Norbert Zsolt M LPS Târgu Mureș 3,70
U20 greutate Maruseac Dimitrii M CSM Onești 17,00
U20 suliță Turcu Vlad Alexandru M LT Carei 71,87
U20 disc Costache Ciprian Nicolae M CSS C. Istrati Câmpina 48,03
U20 ciocan Conduraru Rareș Casian M CS Viitorul Vaslui 65,51
U20 semimaraton Rus Eric Daniel M CSM Deva 1:12:01,0
U18 100m Balint Ștefania F LPS Brașov, Chimia Rm. Vâlcea 12,14
U18 200m Uță Alexandra Ștefania F CS Vâlcea 1924, CSM Onești 24,25
U18 400m Uță Alexandra Ștefania F CS Vâlcea 1924, CSM Onești 52,42
U18 800m Constantin Lenuța F CSM Bistrița 2:09,44
U18 1500m Hudea Alexandra Maria F CSS Medias, Mica Romă Blaj 4:23,18
U18 3000m Hudea Alexandra Maria F CSS Medias, Mica Romă Blaj 9:32,21
U18 5000m Hudea Alexandra Maria F CSS Medias, Mica Romă Blaj 16:52,1
U18 100mg Fieraru Diana F CSM Onești 14,55
U18 400mg Uță Alexandra Ștefania F CS Vâlcea 1924, CSM Onești 56,31
U18 2000m obst Gherghinoiu Maria F CS Pandurii Tg. Jiu 7:29,12
U18 lungime Spînu Cristina Ștefania F CSO Voluntari 5,71
U18 triplusalt Jarcu Raluca Maria F Olimpia București 11,77
U18 înălțime Bîzgan Anastasia F CSS 5 București 1,64
U18 prăjină Pucheanu Lavinia-Cristina F CSS 5 București 2,90
U18 greutate Fârțală Adina Ionela F CSM Giurgiu 14,99
U18 suliță Somay Doris Patricia F LPS Bistrița 39,46
U18 disc Chițu Daria Maria F CSS 6 București 45,34
U18 ciocan Iacob Alexandra-Maria F CSS 6 București 64,15
U18 100m Dohotari, Adrian Daniel M Olimpia București 10,68
U18 200m Jakab Szilard Samuel M LPS Târgu Mureș 21,96
U18 400m Năstasă Dragoș Ionuț M CSS Bârlad 48,33
U18 800m Prâsneac Alexandru M CSM Dorna, CSM București 1:52,87
U18 1500m Ștefan Lucian Florin M CSS Caransebeș 3:54,40
U18 3000m Ștefan Lucian Florin M CSS Caransebeș 8:22,79
U18 5000m Ștefan Lucian Florin M CSS Caransebeș 15:13,25
U18 110mg Dumitra Vlad Gabriel M Olimpia București 13,85
U18 400mg Damian David Ștefan M CSM București 54,59
U18 2000m obst Șavlovschi Mihai Alin M ACS Atletic, CS Medgidia 5:39,51
U18 lungime Popescu Cristian Marius M CSA Steaua București 7,35
U18 triplusalt Eșanu Mihnea M CSM Pitești 15,20
U18 înălțime Călin Mihai M CSS 5 București, CSM Craiova 2,04
U18 prăjină Cozmanciuc Antonie Vlad M CSS 1 Pajura Buc., Rapid Buc. 4,30
U18 greutate Ciobanu Ștefan Alexandru M LPS Roman 19,61
U18 suliță Popescu Narcis Andrei M LPS Roman 66,4
U18 disc Motorca Mihai Damian M CSS Gloria Arad 59,17
U18 ciocan Nica Narcis M CS Viitorul Vaslui 64,28
U16 100m Mihai Iustina-Gabriela F CSS Călărași 12,11
U16 200m Vrînceanu Daria Maria F CSS Bacău, SCM Bacău 24,79
U16 400m Banciu Maia Cristina F Rapid București 58,96
U16 800m Antoche Laura Mirabela F LPS Vaslui 2:20,14
U16 1500m Antoche Laura Mirabela F LPS Vaslui 4:49,88
U16 3000m Cordun Bianca Dalila F LPS Vaslui 10:33,92
U16 80mg Ciuculan Diana-Maria F CSS 4 București 11,64
U16 300mg Dragoș Natalia Valentina F CSS Lugoj 46,11
U16 1500m obst Vartic Florentina F LPS Iași, Politehnica Iași 5:23,39
U16 lungime Vrînceanu Daria Maria F CSS Bacău, SCM Bacău 5,89
U16 triplusalt Vrînceanu Daria Maria F CSS Bacău, SCM Bacău 12,50
U16 înălțime Ionescu, Lena Maria F CSM București 1,67
U16 prăjină Drăgan Andreea F Rapid București 3,25
U16 greutate Turcu Alexia-Teodora F LT Carei 12,39
U16 suliță Băloi Karina Maria F CS Giroc Chisoda 33,65
U16 disc Turcu Alexia-Teodora F LT Carei 39,90
U16 ciocan Druță Alexandra F CSS Tecuci 43,65
U16 100m Bănicioiu Jessus Armando M LPS Câmpulung Muscel 11,06
U16 200m Bănicioiu Jessus Armando M LPS Câmpulung Muscel 22,38
U16 400m Doagă Mario Petrișor M LPS Pitești 50,69
U16 800m Moldovan Matei M CS Atletic Cluj 1:54,53
U16 1500m Moldovan Matei M CS Atletic Cluj 3:57,54
U16 3000m Mărgășoiu Tudor Mihai M CSM Bacău 9:19,27
U16 90mg Grozea, Mario Mihai M CSM Brăila 12,34
U16 300mg Doagă Mario Petrișor M LPS Pitești 39,17
U16 1500m obst Mărgășoiu Tudor Mihai M CSM Bacău 4:44,05
U16 lungime Budeș Damian Andrei M CSM București 6,37
U16 înălțime Ghilase Darius Constantin M CSS Unirea Iași 1,79
U16 prăjină Brândusoiu David Gabriel M LPS Câmpulung Muscel 3,50
U16 greutate Ciobanu Ștefan Alexandru M LPS Roman 18,94
U16 suliță Dima Vlad Georgian M CSS Tulcea 60,70
U16 disc Tudorache Mario-Gabriel M CSS Buzău 52,75
U16 ciocan Filipescu Mihai M CS Viitorul Vaslui 58,43

Calendar competițional

Calendar FRA 2024 v3.0

COMUNICATE FRA

SPORTIVI - CNOPJ Câmpulung Muscel - 2024

Nr. crt

Anul nașterii

Numele și prenumele

Proba

Club

1.

2009

BĂNICIOIU JESSUS ARMANDO

100 m / 200 m

LNPA Câmpulung Muscel

2.

2005

TĂBĂCARU IOANA ANDREEA DENISA

100 mg / Heptatlon

LNPA Câmpulung Muscel

3.

2006

BĂRBOI CARLOS ANDREI

800 m / 1500 m

LNPA Câmpulung Muscel

 

ANTRENORI - CNOPJ Câmpulung Muscel - 2024

Nr. crt

Numele și prenumele

Club

1.

 PĂCIOIANU DANIELA FLORINA

Liceul Naţional cu Program de Atletism Câmpulung Muscel

2.

 RUSU DOINA

Liceul Naţional cu Program de Atletism Câmpulung Muscel

3.

 IVAN GHEORGHE

Liceul Naţional cu Program de Atletism Câmpulung Muscel

Info BOPJ-BOPT

Programe BOPJ -BOPT

Info Kids Athletics

Programe BOPJ -BOPT

Competiții viitoare

21
04
București
-
Bucharest
Data: 21 Aprilie 2024
Organizatori: Federatia Română de Atletism și Asociația Club Sportiv Constantina Diță

21
04
Antalya
-
Antalya
Data: 21 Aprilie 2024

27
04
Câmpulung Modovenesc
-
Câmpulung Moldovenesc
Data: 27 Aprilie 2024

28
04
Câmpulung Modovenesc
-
Câmpulung Moldovenesc
Data: 28 Aprilie 2024

28
04
Belgrad
-
Beograd
Data: 28 Aprilie 2024

11
05
Stadionul de atletism „Nicolae Mărășescu” Craiova
-
Craiova
Data: 11 Mai 2024

Competitii majore 2024

Sportivi calificați la competițiile majore 2024

Competiția Numele Gen Clubul Antrenor Proba Performanța
Alege... Caută... Alege... Caută... Caută... Caută...  
CM sală Glasgow Rotaru-Kottmann Alina F CSA Steaua București Corucle Mihai Lungime 6,96 m
CM sală Glasgow Bobocea Claudia Mihaela F CSA Steaua București Anghel Valentin 1500 m/800 m * 4:03,76 (i) / rank. 22
CM sală Glasgow Miklos Andrea F CSM București Esanu Cristin 400 m 51,11 (i)
CM sală Glasgow Stanciu Daniela * F CSA Steaua București Pantelimon Oana Inaltime * ranking 12
CM sală Glasgow Simiuc-Burr Petronela * F CSM Constanța Anghel Valentin 1500 m * ranking 103
CM sală Glasgow Taloș Andreea * F CS Rapid București/CSM Călărași Costache Virgil triplusalt * ranking 26
CM sală Glasgow Ion Diana Ana Maria * F CSM București Mirea Marinela triplusalt * ranking 34
CE Roma Rotaru-Kottmann Alina F CSA Steaua Bucuresti Corucle Mihai Lungime 6,96 m
CE Roma Miklos Andrea F CSM Bucuresti Esanu Cristin 400 m 50,67
CE Roma Bobocea Claudia Mihaela F CSA Steaua București Anghel Valentin 1500 m 4:03,76 (i)
CE Roma Ghelber Bianca Florentina F CSM Bacau/CSA Steaua Buc. Melinte Mihaela Ciocan 73,80 m
CE Roma Novac Alexandru Mihaita M CSM Bucuresti Melinte Mihaela Sulita 84,75 m
CE Roma Stanciu Daniela F CSA Steaua București Pantelimon Oana Inaltime 1,96 m
CE Roma Ion Diana Ana Maria F CSM București Mirea Marinela Triplusalt 14,16 m
CE Roma Dringo Mihai Sorin M C.S.U. Oradea/CSM Oradea Olah Robert 400 m 45,27
JO Paris Rotaru-Kottmann Alina F CSA Steaua București Corucle Mihai Lungime 6,96 m
JO Paris Miklos Andrea F CSM București Esanu Cristin 400 m 50,67
JO Paris Meringor Delvine Relin F CSA Steaua Bucuresti Anghel Valentin Maraton 2:20:49
JO Paris Joan Chelimo Melly F Dinamo Bucuresti Carol Șanta Maraton 2:24:16
CE U18 Banska Bystrica Mihai Iustina Gabriela     F CSS Călărași Marius Tătaru 100 m 12,11
CE U18 Banska Bystrica Vrînceanu Daria Maria  F CSS Bacău/SCM Bacău Cristian Nemțeanu 100 m 12,13
CE U18 Banska Bystrica Uță Alexandra Ștefania  F CS Vâlcea 1924/CSM Onești Alina Enescu 200 m 24,25
CE U18 Banska Bystrica Vrînceanu Daria Maria  F CSS Bacău/SCM Bacău Cristian Nemțeanu 200 m 24,79
CE U18 Banska Bystrica Mihai Iustina Gabriela  F CSS Călărași Marius Tătaru 200 m 25,18
CE U18 Banska Bystrica Constantin Lenuța F CSM Bistrița Emil Rusz  800 m  2:09,44 
CE U18 Banska Bystrica Constantin Lenuța F CSM Bistrița Emil Rusz  1500 m  4:24,44
CE U18 Banska Bystrica Uță Alexandra Ștefania  F CS Vâlcea 1924/CSM Onești Alina Enescu  400 mg 56,31
CE U18 Banska Bystrica Vrînceanu Daria Maria   F CSS Bacău/SCM Bacău  Cristian Nemțeanu   lungime 5,89 m
CE U18 Banska Bystrica Vrînceanu Daria Maria  F CSS Bacău/SCM Bacău Cristian Nemțeanu triplusalt  12,61 m
CE U18 Banska Bystrica Fîrțală Adina F CSM Giurgiu Dan Cojocaru greutate 14,99 m
CE U18 Banska Bystrica Pop Alessia F CS Giroc Chișodia Sorin Staicu 5000 m marș 24:22,43
CE U18 Banska Bystrica Militaru Mihai M CSM Ploiești Hurmuz Gabriel 200 m 22,33
CE U18 Banska Bystrica Bănicioiu Jessus Armando M LPS Câmpulung Muscel Daniela Păcioianu 200 m 22,38
CE U18 Banska Bystrica Moldovan Matei M CS Atletic Cluj Napoca Mihaela Botezan 800 m 1:54,53
CE U18 Banska Bystrica Moldovan Matei M CS Atletic Cluj Napoca Mihaela Botezan 1500 m 3:57,54
CE U18 Banska Bystrica Călin Mihai  M CSS 5 Buc./CSM Craiova Georgiana Cristea înălțime 2,04 m
CE U18 Banska Bystrica Călin Andrei M CSS 5 Buc./CSM Craiova Georgiana Cristea prăjină  4,10 m
CE U18 Banska Bystrica Unguroaica Eduard M CSS Câmpina Jenica Bran triplusalt 14,74 m
CE U18 Banska Bystrica Ciobanu Ștefan M LPS Roman Emilian Floroiu greutate 19,61 m
CE U18 Banska Bystrica Popescu Narcis M LPS Roman Emilian Floroiu suliță 66,40 m
CM U20 Lima Uță Alexandra Ștefania  F CS Vâlcea 1924/CSM Onești Alina Enescu  200 m 24,25
CM U20 Lima Uță Alexandra Ștefania  F CS Vâlcea 1924/CSM Onești Alina Enescu   400 mg 56,31
CM U20 Lima Capotă Maria Denisa F CSM Bistrița Alina Cucerzan 400 m 54,42
CM U20 Lima Costiuc Claudia F CSM Dorna Vatra Dornei Cristian Prâsneac 800 m 2:05,51
CM U20 Lima Hudea Alexandra F CSS Mediaș/Mica Romă Blaj Vasile Ibășfălean 1500 m 4:23,18
CM U20 Lima Hudea Alexandra F CSS Mediaș/Mica Romă Blaj Vasile Ibășfălean 3000 m 9:23,31
CM U20 Lima Coman Cristina F LPS Pitești Gabriel Tudorache 100 mg 14,13
CM U20 Lima Turcu Vlad M LT Carei Florin Turcu suliță 74,51

Nota: (*) sportivi calificați în baza ranking-ului, conform regulamentelor World Athletics

Analize statistice

Metodica pregătirii