Season Best 2023

Categoria Proba Nume Gen Club Performanța
Alege Caută… Cauta… Alege Cauta…  
Seniori 100m Baboi Marina Andreea F SCM Gloria Buzău 11,73
Seniori 200m Baboi Marina Andreea F CSS Bacău, SCM Bacău 23,82
Seniori 400m Miklos Andreea F CSM București 50,67
Seniori 800m Bobocea Claudia Mihaela F CSA Steaua București 2:00,54
Seniori 1500m Bobocea Claudia Mihaela F CSA Steaua București 4:06,07
Seniori 5000m Rutto Stella Jepkosgei F CS Dinamo București 15:40,31
Seniori 10000m Rutto Stella Jepkosgei F CS Dinamo București 32:34,28
Seniori 100mg Nesteriuc Anamaria F Rapid București 13,02
Seniori 400mg Belgyan Sanda F CSU Cluj Napoca 59,43
Seniori 3000m obst Rutto Stella Jepkosgei F CS Dinamo București 9:43,50
Seniori lungime Rotaru-Kottmann Alina F CSA Steaua București 6,96
Seniori triplusalt Ion Diana Ana Maria F CSM Onești 14,16
Seniori înălțime Stanciu Daniela F CSA Steaua București 1,96
Seniori prăjină Drăgan Ștefania Andreea F CSM Craiova 3,20
Seniori greutate Bezede Dimitriana F CSM Onești 17,60
Seniori suliță Baciu Ioana Valentina F SCM Gloria Buzău 50,67
Seniori disc Bezede Dimitriana F CSM Onești 50,28
Seniori ciocan Ghelber Bianca Florentina F CSA Steaua București 73,80
Seniori semimaraton Rutto Stella Jepkosgei F CSA Steaua București 1:10:05,0
Seniori maraton Delvine Relin Meringor F CSA Steaua București 2:20:49,0
Seniori 100m Roiban Cristian Nicușor M CSU Reșița, CSM Ploiești 10,43
Seniori 200m Anton Alin Ionuț M CSM Onești 20,85
Seniori 400m Parge Robert M CSU Cluj Napoca 46,34
Seniori 800m Parge Robert M CSU Cluj Napoca 1:50,40
Seniori 1500m Coman, Nicolae Marian M CSU Arad 3:45,64
Seniori 3000m Lutic Gabriel Cristian M ACS Elite Running 8:39,87
Seniori 5000m Chiș Laviniu Mădălin M CSM Craiova 14:27,83
Seniori 10000m Soare Nicolae Alexandru M CS Știința Bacău 29:28,86
Seniori 110mg Anton Alin Ionuț M CSM Onești 13,56
Seniori 400mg Dulcescu Vlad M Politehnica Iași 51,63
Seniori 3000m obst Cochior Mihai M Politehnica Iași 9:15,41
Seniori lungime Bitan Gabriel M CSM Onești 7,86
Seniori triplusalt Grecu Răzvan Cristian M CS Farul Constanța 16,43
Seniori înălțime Dumitrach, Marius Cristian M Rapid București 2,15
Seniori prăjină Tabacu Robert Mihai M CSM Onești 4,30
Seniori greutate Toader Andrei Rareș M CS Dinamo București 20,84
Seniori suliță Novac Alexandru Mihaiță M CSM București 84,75
Seniori disc Firfirică Alin Alexandru M CSA Steaua București 64,39
Seniori ciocan Micu Mihaiță Andrei M SCM Bacău 66,27
Seniori semimaraton Chiș Laviniu Madalin M CSM Craiova 1:05.16,00
Seniori maraton Soare Nicolae Alexandru M CSM Bacău 2:22.11,00
U23 100m Bisericescu Maria Valeria F Rapid București 11,63
U23 200m Bisericescu Maria Valeria F Rapid București 23,6
U23 400m Matyus Emma Maria F Rapid București 54,59
U23 800m Teușan Tabita F CSM Timișoara 2:05,22
U23 1500m Sfarghiu Maria Talida F CSM Rarăul, CSM Ploiești 4:24,22
U23 3000m Sirbu, Madalina Elena F CSM Rarăul, CSM Ploiești 9:22,14
U23 5000m Sirbu Madalina Elena F CSM Rarăul, CSM Ploiești 16:33,24
U23 10000m Sirbu Madalina Elena F CSM Rarăul, CSM Ploiești 34:50,97
U23 100mg Grigoroiu Iulia Dariana F CSU Reșita, Rapid Buc. 13,50
U23 3000m obst Bodnariuc, Antonia Gabriela F CSM Rarăul, CSM Ploiești 11:00,61
U23 lungime Știrbu Ioana Sabina F CSM Onești 6,15
U23 triplusalt Dospin Alexia Ioana F CSM Constanța 13,25
U23 înălțime Apostol Federica Gabriella F CSM Bacău 1,84
U23 greutate Andone Maria Alexandra F USV Iasi 13,41
U23 suliță Paruba Alisia Adela F SCM Bacău 44,53
U23 disc Lungu Andreea Iuliana F CSM București 52,31
U23 ciocan Pantea Corina Elena F CA Roman 45,43
U23 semimaraton Tamașilă Yasmina Claudia F CSU Poli Timisoara 1:23:27,0
U23 100m Bîrsă Robert Sebastian M Farul C-ta, Dinamo Buc. 10,45
U23 200m Dringo Mihai Sorin M CSU Oradea 21,07
U23 400m Dringo Mihai Sorin M CSU Oradea 45,27
U23 800m Voicu Cristian Gabriel M CSM București 1:47,78
U23 1500m Mititelu Damian Didier M CSM Sf. Gheorghe 3:52,26
U23 3000m Oprea Theodor Andrei M CSU Oradea 9:35,84
U23 110mg Toader Alexandru M Farul C-ta, CSM C-ta 14,32
U23 400mg Teodorescu Alexandru Ioan M CSU Cluj Napoca 54,04
U23 3000m obst Mititelu Damian Didier M CSM Sf. Gheorghe 8:57,63
U23 lungime Kadar George-Gabriel M CS Satu Mare 6,98
U23 triplusalt Nicoară Răzvan-Ioan M CSU Oradea 15,86
U23 înălțime Androne Valentin Alexandru M Rapid București 2,19
U23 prăjină Doroftei Răzvan M Rapid București 4,80
U23 greutate Vasile Ion Marius M CSM București 15,42
U23 suliță Severin Petru Andrei M CSM Arad 61,11
U23 disc Ionescu Matei-Alexandru M CS Dinamo București 48,54
U23 ciocan Nicorici Dragoș Ionuț M CA Roman 67,73
U23 semimaraton Popa Nicolae Raul M CSM Sighișoara 1:13:00,0
U20 100m Balaban Cosmina Denisa F LPS Braila, CSM Onești 12,06
U20 200m Vrînceanu, Ioana Adnana F SCM Bacău 24,52
U20 400m Zediu Ștefania F SCM Bacau 55,69
U20 800m Costiuc Claudia-Ionela F CSM Dorna, CSM București 2:05,51
U20 1500m Costiuc Claudia-Ionela F CSM Dorna, CSM București 4:37,21
U20 3000m Blaga Mihaela Maria F CSU Alba Iulia 9:34,74
U20 5000m Mărginean Iulia Florina F CSS Mediaș 17:56,23
U20 100mg Balaban Cosmina Denisa F CSM Onești 13,42
U20 400mg Coman Cristina Alexandra F LPS Pitești 60,81
U20 3000m obst Blaga Mihaela Maria F CSU Alba Iulia 10:08,53
U20 lungime Verma, Ramona Elena F SCM Bacău 6,49
U20 triplusalt Dossey Jennifer Ștefania F CSA Steaua București 13,35
U20 înălțime Coserari, Bianca Ioana F CSS Unirea Iași 1,70
U20 prăjină Necoară Valentina Iulia F CSM Craiova 3,70
U20 greutate Tăbăcaru Ioana Andreea F LPS Câmpulung Muscel 11,94
U20 suliță Oriaku Vannessa Valentina F CSS Gloria Arad 42,32
U20 disc Cîmpean Alexia Elena F CSS Șoimii Sibiu 29,68
U20 ciocan Ciobanu Bianca Elena F LPS Roman, CA Roman 40,66
U20 semimaraton Vainer, Bianca Maria F LPS Botoșani 1:27:44,00
U20 100m Vele Iulian Gheorghe M LPS Cluj Napoca 10,73
U20 200m Neacsu, Denis Gabriel M CSM Brăila 21,60
U20 400m Vochin Alexandru Gabriel M LPS Pitești 48,18
U20 800m Pop Adelin Daniel M CSS Hunedoara 1:52,28
U20 1500m Pop Adelin Daniel M CSS Hunedoara 3:58,92
U20 3000m Pop Dragoș Luca M LPS Cluj, CSM Cluj Napoca 8:36,71
U20 5000m Pop Dragoș Luca M LPS Cluj, CSM Cluj Napoca 14:28,9
U20 110mg Techiu Darius M CSM Onești 13,98
U20 400mg Vochin Alexandru Gabriel M LPS Pitești 54,12
U20 3000m obst Costin, Ciprian M CSS Rădăuți 9:44,07
U20 lungime Enache Andrei Vlad M CSA Steaua București 7,52
U20 triplusalt Toma Gabriel Florin M CSS 1 Pajura București 15,24
U20 înălțime Tacu Platon M CSM Onești 2,04
U20 prăjină Balasz, Norbert Zsolt M LPS Târgu Mureș 3,70
U20 greutate Maruseac Dimitrii M CSM Onești 17,00
U20 suliță Turcu Vlad Alexandru M LT Carei 71,87
U20 disc Costache Ciprian Nicolae M CSS C. Istrati Câmpina 48,03
U20 ciocan Conduraru Rareș Casian M CS Viitorul Vaslui 65,51
U20 semimaraton Rus Eric Daniel M CSM Deva 1:12:01,0
U18 100m Balint Ștefania F LPS Brașov, Chimia Rm. Vâlcea 12,14
U18 200m Uță Alexandra Ștefania F CS Vâlcea 1924, CSM Onești 24,25
U18 400m Uță Alexandra Ștefania F CS Vâlcea 1924, CSM Onești 52,42
U18 800m Constantin Lenuța F CSM Bistrița 2:09,44
U18 1500m Hudea Alexandra Maria F CSS Medias, Mica Romă Blaj 4:23,18
U18 3000m Hudea Alexandra Maria F CSS Medias, Mica Romă Blaj 9:32,21
U18 5000m Hudea Alexandra Maria F CSS Medias, Mica Romă Blaj 16:52,1
U18 100mg Fieraru Diana F CSM Onești 14,55
U18 400mg Uță Alexandra Ștefania F CS Vâlcea 1924, CSM Onești 56,31
U18 2000m obst Gherghinoiu Maria F CS Pandurii Tg. Jiu 7:29,12
U18 lungime Spînu Cristina Ștefania F CSO Voluntari 5,71
U18 triplusalt Jarcu Raluca Maria F Olimpia București 11,77
U18 înălțime Bîzgan Anastasia F CSS 5 București 1,64
U18 prăjină Pucheanu Lavinia-Cristina F CSS 5 București 2,90
U18 greutate Fârțală Adina Ionela F CSM Giurgiu 14,99
U18 suliță Somay Doris Patricia F LPS Bistrița 39,46
U18 disc Chițu Daria Maria F CSS 6 București 45,34
U18 ciocan Iacob Alexandra-Maria F CSS 6 București 64,15
U18 100m Dohotari, Adrian Daniel M Olimpia București 10,68
U18 200m Jakab Szilard Samuel M LPS Târgu Mureș 21,96
U18 400m Năstasă Dragoș Ionuț M CSS Bârlad 48,33
U18 800m Prâsneac Alexandru M CSM Dorna, CSM București 1:52,87
U18 1500m Ștefan Lucian Florin M CSS Caransebeș 3:54,40
U18 3000m Ștefan Lucian Florin M CSS Caransebeș 8:22,79
U18 5000m Ștefan Lucian Florin M CSS Caransebeș 15:13,25
U18 110mg Dumitra Vlad Gabriel M Olimpia București 13,85
U18 400mg Damian David Ștefan M CSM București 54,59
U18 2000m obst Șavlovschi Mihai Alin M ACS Atletic, CS Medgidia 5:39,51
U18 lungime Popescu Cristian Marius M CSA Steaua București 7,35
U18 triplusalt Eșanu Mihnea M CSM Pitești 15,20
U18 înălțime Călin Mihai M CSS 5 București, CSM Craiova 2,04
U18 prăjină Cozmanciuc Antonie Vlad M CSS 1 Pajura Buc., Rapid Buc. 4,30
U18 greutate Ciobanu Ștefan Alexandru M LPS Roman 19,61
U18 suliță Popescu Narcis Andrei M LPS Roman 66,4
U18 disc Motorca Mihai Damian M CSS Gloria Arad 59,17
U18 ciocan Nica Narcis M CS Viitorul Vaslui 64,28
U16 100m Mihai Iustina-Gabriela F CSS Călărași 12,11
U16 200m Vrînceanu Daria Maria F CSS Bacău, SCM Bacău 24,79
U16 400m Banciu Maia Cristina F Rapid București 58,96
U16 800m Antoche Laura Mirabela F LPS Vaslui 2:20,14
U16 1500m Antoche Laura Mirabela F LPS Vaslui 4:49,88
U16 3000m Cordun Bianca Dalila F LPS Vaslui 10:33,92
U16 80mg Ciuculan Diana-Maria F CSS 4 București 11,64
U16 300mg Dragoș Natalia Valentina F CSS Lugoj 46,11
U16 1500m obst Vartic Florentina F LPS Iași, Politehnica Iași 5:23,39
U16 lungime Vrînceanu Daria Maria F CSS Bacău, SCM Bacău 5,89
U16 triplusalt Vrînceanu Daria Maria F CSS Bacău, SCM Bacău 12,50
U16 înălțime Ionescu, Lena Maria F CSM București 1,67
U16 prăjină Drăgan Andreea F Rapid București 3,25
U16 greutate Turcu Alexia-Teodora F LT Carei 12,39
U16 suliță Băloi Karina Maria F CS Giroc Chisoda 33,65
U16 disc Turcu Alexia-Teodora F LT Carei 39,90
U16 ciocan Druță Alexandra F CSS Tecuci 43,65
U16 100m Bănicioiu Jessus Armando M LPS Câmpulung Muscel 11,06
U16 200m Bănicioiu Jessus Armando M LPS Câmpulung Muscel 22,38
U16 400m Doagă Mario Petrișor M LPS Pitești 50,69
U16 800m Moldovan Matei M CS Atletic Cluj 1:54,53
U16 1500m Moldovan Matei M CS Atletic Cluj 3:57,54
U16 3000m Mărgășoiu Tudor Mihai M CSM Bacău 9:19,27
U16 90mg Grozea, Mario Mihai M CSM Brăila 12,34
U16 300mg Doagă Mario Petrișor M LPS Pitești 39,17
U16 1500m obst Mărgășoiu Tudor Mihai M CSM Bacău 4:44,05
U16 lungime Budeș Damian Andrei M CSM București 6,37
U16 înălțime Ghilase Darius Constantin M CSS Unirea Iași 1,79
U16 prăjină Brândusoiu David Gabriel M LPS Câmpulung Muscel 3,50
U16 greutate Ciobanu Ștefan Alexandru M LPS Roman 18,94
U16 suliță Dima Vlad Georgian M CSS Tulcea 60,70
U16 disc Tudorache Mario-Gabriel M CSS Buzău 52,75
U16 ciocan Filipescu Mihai M CS Viitorul Vaslui 58,43

Calendar competițional

Lun Ma Mie Joi Vi Sam Dum
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
13
14
15
16
17
20
21
22
23
24
27
28
29
30

Calendar FRA 2024 v3.0

COMUNICATE FRA

Campionatele Naționale de 10000 m, finală - S, U23, U20

stadion_Tg-Jiu
Calendar
Calendar intern 2024
Dată
2024-04-13 09:00
Locație
Stadionul Municipal „Constantina Diță-Tomescu” - Bulevardul Constantin Brâncuși 6
Târgu Jiu 210192, Romania
Site web
Categoria de vârstă
S, U23, U20
 
 

Toate datele

  • 2024-04-13 09:00

Info BOPJ-BOPT

Programe BOPJ -BOPT

Info Kids Athletics

Programe BOPJ -BOPT

Competiții viitoare

25
05
Stadionul "Iolanda Balas Soter"
-
Bucharest
Data: 25 Mai 2024

25
05
Ataturk Stadium
-
Izmir
Data: 25 Mai 2024

25
05
Stadionul Arena Nationala Bucuresti
-
București
Data: 25 Mai 2024

31
05
Annecy
-
Annecy
Data: 31 Mai 2024

01
06
Stadionul "Iolanda Balas Soter"
-
București
Data: 01 Iunie 2024

07
06
Stadio Olimpico
-
Roma
Data: 07 Iunie 2024

Competitii majore 2024

Sportivi calificați la competițiile majore 2024

Competiția Numele Gen Clubul Antrenor Proba Performanța
Alege... Caută... Alege... Caută... Caută... Caută...  
CM sală Glasgow Rotaru-Kottmann Alina F CSA Steaua București Corucle Mihai Lungime 6,96 m
CM sală Glasgow Bobocea Claudia Mihaela F CSA Steaua București Anghel Valentin 1500 m/800 m * 4:03,76 (i) / rank. 22
CM sală Glasgow Miklos Andrea F CSM București Esanu Cristin 400 m 51,11 (i)
CM sală Glasgow Stanciu Daniela * F CSA Steaua București Pantelimon Oana Inaltime * ranking 12
CM sală Glasgow Simiuc-Burr Petronela * F CSM Constanța Anghel Valentin 1500 m * ranking 103
CM sală Glasgow Taloș Andreea * F CS Rapid București/CSM Călărași Costache Virgil triplusalt * ranking 26
CM sală Glasgow Ion Diana Ana Maria * F CSM București Mirea Marinela triplusalt * ranking 34
CE Roma Rotaru-Kottmann Alina F CSA Steaua Bucuresti Corucle Mihai Lungime 6,96 m
CE Roma Miklos Andrea F CSM Bucuresti Esanu Cristin 400 m 50,67
CE Roma Bobocea Claudia Mihaela F CSA Steaua București Anghel Valentin 1500 m 4:03,76 (i)
CE Roma Ghelber Bianca Florentina F CSM Bacau/CSA Steaua Buc. Melinte Mihaela Ciocan 73,80 m
CE Roma Novac Alexandru Mihaita M CSM Bucuresti Melinte Mihaela Sulita 84,75 m
CE Roma Stanciu Daniela F CSA Steaua București Pantelimon Oana Inaltime 1,96 m
CE Roma Ion Diana Ana Maria F CSM București Mirea Marinela Triplusalt 14,16 m
CE Roma Dringo Mihai Sorin M C.S.U. Oradea/CSM Oradea Olah Robert 400 m 45,27
JO Paris Rotaru-Kottmann Alina F CSA Steaua București Corucle Mihai Lungime 6,96 m
JO Paris Miklos Andrea F CSM București Esanu Cristin 400 m 50,67
JO Paris Meringor Delvine Relin F CSA Steaua Bucuresti Anghel Valentin Maraton 2:20:49
JO Paris Joan Chelimo Melly F Dinamo Bucuresti Carol Șanta Maraton 2:24:16
CE U18 Banska Bystrica Mihai Iustina Gabriela     F CSS Călărași Marius Tătaru 100 m 12,11
CE U18 Banska Bystrica Vrînceanu Daria Maria  F CSS Bacău/SCM Bacău Cristian Nemțeanu 100 m 12,13
CE U18 Banska Bystrica Uță Alexandra Ștefania  F CS Vâlcea 1924/CSM Onești Alina Enescu 200 m 24,25
CE U18 Banska Bystrica Vrînceanu Daria Maria  F CSS Bacău/SCM Bacău Cristian Nemțeanu 200 m 24,79
CE U18 Banska Bystrica Mihai Iustina Gabriela  F CSS Călărași Marius Tătaru 200 m 25,18
CE U18 Banska Bystrica Constantin Lenuța F CSM Bistrița Emil Rusz  800 m  2:09,44 
CE U18 Banska Bystrica Constantin Lenuța F CSM Bistrița Emil Rusz  1500 m  4:24,44
CE U18 Banska Bystrica Uță Alexandra Ștefania  F CS Vâlcea 1924/CSM Onești Alina Enescu  400 mg 56,31
CE U18 Banska Bystrica Vrînceanu Daria Maria   F CSS Bacău/SCM Bacău  Cristian Nemțeanu   lungime 5,89 m
CE U18 Banska Bystrica Vrînceanu Daria Maria  F CSS Bacău/SCM Bacău Cristian Nemțeanu triplusalt  12,61 m
CE U18 Banska Bystrica Fîrțală Adina F CSM Giurgiu Dan Cojocaru greutate 14,99 m
CE U18 Banska Bystrica Pop Alessia F CS Giroc Chișodia Sorin Staicu 5000 m marș 24:22,43
CE U18 Banska Bystrica Militaru Mihai M CSM Ploiești Hurmuz Gabriel 200 m 22,33
CE U18 Banska Bystrica Bănicioiu Jessus Armando M LPS Câmpulung Muscel Daniela Păcioianu 200 m 22,38
CE U18 Banska Bystrica Moldovan Matei M CS Atletic Cluj Napoca Mihaela Botezan 800 m 1:54,53
CE U18 Banska Bystrica Moldovan Matei M CS Atletic Cluj Napoca Mihaela Botezan 1500 m 3:57,54
CE U18 Banska Bystrica Călin Mihai  M CSS 5 Buc./CSM Craiova Georgiana Cristea înălțime 2,04 m
CE U18 Banska Bystrica Călin Andrei M CSS 5 Buc./CSM Craiova Georgiana Cristea prăjină  4,10 m
CE U18 Banska Bystrica Unguroaica Eduard M CSS Câmpina Jenica Bran triplusalt 14,74 m
CE U18 Banska Bystrica Ciobanu Ștefan M LPS Roman Emilian Floroiu greutate 19,61 m
CE U18 Banska Bystrica Popescu Narcis M LPS Roman Emilian Floroiu suliță 66,40 m
CM U20 Lima Uță Alexandra Ștefania  F CS Vâlcea 1924/CSM Onești Alina Enescu  200 m 24,25
CM U20 Lima Uță Alexandra Ștefania  F CS Vâlcea 1924/CSM Onești Alina Enescu   400 mg 56,31
CM U20 Lima Capotă Maria Denisa F CSM Bistrița Alina Cucerzan 400 m 54,42
CM U20 Lima Costiuc Claudia F CSM Dorna Vatra Dornei Cristian Prâsneac 800 m 2:05,51
CM U20 Lima Hudea Alexandra F CSS Mediaș/Mica Romă Blaj Vasile Ibășfălean 1500 m 4:23,18
CM U20 Lima Hudea Alexandra F CSS Mediaș/Mica Romă Blaj Vasile Ibășfălean 3000 m 9:23,31
CM U20 Lima Coman Cristina F LPS Pitești Gabriel Tudorache 100 mg 14,13
CM U20 Lima Turcu Vlad M LT Carei Florin Turcu suliță 74,51

Nota: (*) sportivi calificați în baza ranking-ului, conform regulamentelor World Athletics

Analize statistice

Metodica pregătirii