Comunicare interna

Statut
Istoric
Contact
Cluburi de atletism
Regulament competitii 2018-2019
Top 10 2018


Rezultate interne
Clasamente
Arhiva

Recorduri Nationale 22.08.2018
Lot National Seniori
LotBursieri Olimpici
Lot Olimpic Tineret
Lot National J1
Lot National J2
Lot National J3
B.O.P.J. 2019
Lot National Non Stadia
Lot Tineret
Lot Olimpic 2019
Calendar competitional 2019
Regulament 2019
Regulament Campionatul Regional Sală C2 si C3
Ultra-atletism
Plan de pregatire 2019
Cerinte pentru organizare competitii
Istoria Atletismului
Principii, valori, misiune
Publicatii
Baza de date
Editorial
Comunicate de presa
Stiri
Articole
Parteneri
Elemente corporate
Anti-Doping
Competitii Internationale
Foto Competitii
Foto Sportivi
 Inscriere 
 Link-uri 
 Rezultate 
 Parteneri 
































 Competitii 
 viitoare 

Câștigătorii Cupei Bistrița la atletism, ediția a 34-a

Sâmbătă și duminică, 19 și 20 ianuarie 2019, a avut loc la Bacău, în Sala de Atletism, o nouă ediție a Cupei Bistriței la atletism.
Competiția rezervatã juniorilor 1, 2 și 3 a ajuns la cea de-a 34-a editie și a reunit la start sportivi de la majoritatea cluburilor de atletism din țară.
Câștigătorii probelor din cadrul ediției 34 a Cupei Bistrița au fost:
60 m feminin – Ioana Sabina Știrbu (CSS Unirea Iași) – 7,95 s;
60 m masculin – Alin Ionuț Anton (LPS Iași/CSM Onești) – 6,97 s;
200 m feminin – Ioana Adnana Vrânceanu (CSS Bacău/SCM Bacău) – 27,07 s;
200 m masculin – Vlad Dulcescu (CS Poli Iași) – 22,96 s;
400 m feminin – Ștefania Zediu (CSS Bacău/CSM Bacău) – 59,93 s;
400 m masculin – Vlad Dulcescu (CS Poli Iași) – 51,50 s;
800 m feminin – Maria Talida Sfârghiu (CSM Suceava) – 2:16,42;
800 m masculin – Florin Pitic (LPS Suceava) – 1;58,68;
1.500 m feminin - Maria Talida Sfârghiu (CSM Suceava) – 4:35,99;
1.500 m masculin – Mircea Ilie Vîjîilă (CSM Bacău) – 4:02,64;
3.000 m feminin – Cristina Valentina Balaur (LPS Vaslui) – 10:13,93;
3.000 m masculin – Mihai Cochior (CS Poli Iași) – 8:53,71;
60 m obstacole feminin – Cătălina Olaru (CS Unirea Focșani) – 9,76 s;
60 m obstacole masculin – Alin Ionuț Anton (LPS Iași/CSM Onești) – 8,17 s;
lungime feminin – Ioana Sabina Știrbu (CSS Unirea Iași) – 5,71 m;
lungime masculin – Alexandru Șendrea (CSM Brăila) – 5,99 m;
triplusalt feminin – Alexia Dospin (CSM Bacău) – 11,89 m;
triplusalt masuclin – Rareș Băltătescu (CSS Onești) – 12,37 m;
săritura în înălțime feminin – Federica Apostol (CSM Bacău) – 1,65 m;
săritura în înălțime masculin – Sorin Florin Ionescu (LPS Iași/CSM Onești) – 2,00 m;
60 m obstacole feminin juniori 2 – Yuna Maekawa (CSS Bacău) – 9,15 s;
60 m obstacole masculin juniori 2 - Alexandru Șendrea (CSM Brăila) – 8,44 s;
60 m obstacole feminin juniori 3 – Bianca Ioana Coșerariu (CSM Pașcani) – 10,42 s;
60 m obstacole masculin juniori 3 – Mario Ștefan Cobjuc (CSS Unirea Iași) – 9,44 s;
aruncarea greutății feminin (3 kg) – Bianca Ciobanu (LPS Roman) – 12,72 m;
aruncarea greutății feminin (4 kg) – Ioana Diana Țigănașu (CS Ceahlăul Piatra Neamț) – 13,66 m;
aruncarea greutății masculin (4 kg) – Adam George (CSS Focșani) – 13,32 m;
aruncarea greutății masculin (5 kg) – Alin Florin Mocănașu (CA Roman) – 15,42 m;
aruncarea greutății masculin (6 kg) – Cătălin Dumitru Apostol (CSM Buzău) – 13,94 m;
aruncarea greutății masculin (7 kg) – Andrei Gag (CSM București) – 19,37 m;
ștafetă 4x200 m feminin – CSS Bacău A (Ioana Adnana Vrînceanu, Ioana Denisa Lichi, Ștefania Zediu, Cornelia Maria Munteanu) – 1:54,37;
ștafetă 4x200 m masculin – AS. Col. Mil. Ștefan cel Mare A (Flavius Darie, Ionuț Podiuc, Adelin Colciu, Denis Ambăruș) – 1:42,06;
ștafetă 4x400 m feminin – CSM Suceava A (Roxana Elena Ghiuță, Tocariu Betarice, Irina Mihaela Ilașcu, Delia Ochiana) – 4:34,34;
ștafetă 4x400 m masculin – LPS Focșani A (Ștefan Mihalea, Nicu Melinteanu, Manuel Laurențiu Sîrbu, Bogdan Guțu) – 3:43,98.
Rezultatele complete ale concursului pot fi văzute pe link-ul de mai jos:
https://docs.wixstatic.com/ugd/929226_43833983fc1f4f1b845a9c54ce69f8b9.pdf
FOTO: sport24bacau.ro


FRA pe Facebook

Federatia Romana de Atletism

Promote Your Page Too

Stiri

Două medalii de bronz pentru mărșăluitori la Balcaniadă
21 Aprilie 2019

Azi are loc Campionatul Național de Alergare pe șosea 10 kilometri – 2019
21 Aprilie 2019

Roxana Bîrcă și Nicolae Soare au câștigat Campionatul Național de Alergare pe șosea 10 kilometri seniori, ediția 2019
21 Aprilie 2019

Mărșăluitorii își dispută titlurile balcanice la Alexandroupolis
20 Aprilie 2019

Programul probelor de atletism ale JO Tokyo 2020
18 Aprilie 2019

European Athletics are un nou Consiliu
16 Aprilie 2019

Mărșăluitorii din Balcani se întrec la Alexandroupolis
16 Aprilie 2019

Duminică are loc Campionatul Național de Alergare pe șosea 10 kilometri – 2019
15 Aprilie 2019

Final al Balcaniadei de semimaraton
07 Aprilie 2019

Azi și mâine au loc întrecerile Campionatului Național Regional de atletism în sală pentru copii 2 și 3
06 Aprilie 2019

   citeste mai mult 
 
Comunicate de presa

Comunicat de presa - Anti-doping (13.05.2016)

Comunicat Coordonator Lot Olimpic (04.02.2016)

 
Recomanda aceasta pagina
Numele dumneavoastra
Email dumneavoastra:
Numele destinatarului
Email-ul Destinatarului:
 
Tipareste pagina.
ABAF European Athletics IAAF ANST Comitetul Olimpic Roman MECTS

© 2008 FEDERATIA ROMANA DE ATLETISM