Comunicare interna

Statut
Istoric
Contact
Cluburi de atletism
Top 10 2018


Rezultate interne
Clasamente
Arhiva

Recorduri Nationale 22.08.2018
Lot National Seniori
LotBursieri Olimpici
Lot Olimpic Tineret
Lot National J1
Lot National J2
Lot National J3
B.O.P.J. 2019
Lot National Non Stadia
Lot Tineret
Lot Olimpic 2019
Ultra-atletism
Regulament 2019
Calendar competitional 2019

Cerinte pentru organizare competitii

Istoria Atletismului
Principii, valori, misiune
Publicatii
Baza de date
Editorial
Comunicate de presa
Stiri
Articole
Parteneri
Elemente corporate
Anti-Doping
Competitii Internationale
Foto Competitii
Foto Sportivi
 Inscriere 
 Link-uri 
 Rezultate 
 Parteneri 


















 Competitii 
 viitoare 

Câștigătorii Cupei Bistrița la atletism, ediția a 34-a

Sâmbătă și duminică, 19 și 20 ianuarie 2019, a avut loc la Bacău, în Sala de Atletism, o nouă ediție a Cupei Bistriței la atletism.
Competiția rezervatã juniorilor 1, 2 și 3 a ajuns la cea de-a 34-a editie și a reunit la start sportivi de la majoritatea cluburilor de atletism din țară.
Câștigătorii probelor din cadrul ediției 34 a Cupei Bistrița au fost:
60 m feminin – Ioana Sabina Știrbu (CSS Unirea Iași) – 7,95 s;
60 m masculin – Alin Ionuț Anton (LPS Iași/CSM Onești) – 6,97 s;
200 m feminin – Ioana Adnana Vrânceanu (CSS Bacău/SCM Bacău) – 27,07 s;
200 m masculin – Vlad Dulcescu (CS Poli Iași) – 22,96 s;
400 m feminin – Ștefania Zediu (CSS Bacău/CSM Bacău) – 59,93 s;
400 m masculin – Vlad Dulcescu (CS Poli Iași) – 51,50 s;
800 m feminin – Maria Talida Sfârghiu (CSM Suceava) – 2:16,42;
800 m masculin – Florin Pitic (LPS Suceava) – 1;58,68;
1.500 m feminin - Maria Talida Sfârghiu (CSM Suceava) – 4:35,99;
1.500 m masculin – Mircea Ilie Vîjîilă (CSM Bacău) – 4:02,64;
3.000 m feminin – Cristina Valentina Balaur (LPS Vaslui) – 10:13,93;
3.000 m masculin – Mihai Cochior (CS Poli Iași) – 8:53,71;
60 m obstacole feminin – Cătălina Olaru (CS Unirea Focșani) – 9,76 s;
60 m obstacole masculin – Alin Ionuț Anton (LPS Iași/CSM Onești) – 8,17 s;
lungime feminin – Ioana Sabina Știrbu (CSS Unirea Iași) – 5,71 m;
lungime masculin – Alexandru Șendrea (CSM Brăila) – 5,99 m;
triplusalt feminin – Alexia Dospin (CSM Bacău) – 11,89 m;
triplusalt masuclin – Rareș Băltătescu (CSS Onești) – 12,37 m;
săritura în înălțime feminin – Federica Apostol (CSM Bacău) – 1,65 m;
săritura în înălțime masculin – Sorin Florin Ionescu (LPS Iași/CSM Onești) – 2,00 m;
60 m obstacole feminin juniori 2 – Yuna Maekawa (CSS Bacău) – 9,15 s;
60 m obstacole masculin juniori 2 - Alexandru Șendrea (CSM Brăila) – 8,44 s;
60 m obstacole feminin juniori 3 – Bianca Ioana Coșerariu (CSM Pașcani) – 10,42 s;
60 m obstacole masculin juniori 3 – Mario Ștefan Cobjuc (CSS Unirea Iași) – 9,44 s;
aruncarea greutății feminin (3 kg) – Bianca Ciobanu (LPS Roman) – 12,72 m;
aruncarea greutății feminin (4 kg) – Ioana Diana Țigănașu (CS Ceahlăul Piatra Neamț) – 13,66 m;
aruncarea greutății masculin (4 kg) – Adam George (CSS Focșani) – 13,32 m;
aruncarea greutății masculin (5 kg) – Alin Florin Mocănașu (CA Roman) – 15,42 m;
aruncarea greutății masculin (6 kg) – Cătălin Dumitru Apostol (CSM Buzău) – 13,94 m;
aruncarea greutății masculin (7 kg) – Andrei Gag (CSM București) – 19,37 m;
ștafetă 4x200 m feminin – CSS Bacău A (Ioana Adnana Vrînceanu, Ioana Denisa Lichi, Ștefania Zediu, Cornelia Maria Munteanu) – 1:54,37;
ștafetă 4x200 m masculin – AS. Col. Mil. Ștefan cel Mare A (Flavius Darie, Ionuț Podiuc, Adelin Colciu, Denis Ambăruș) – 1:42,06;
ștafetă 4x400 m feminin – CSM Suceava A (Roxana Elena Ghiuță, Tocariu Betarice, Irina Mihaela Ilașcu, Delia Ochiana) – 4:34,34;
ștafetă 4x400 m masculin – LPS Focșani A (Ștefan Mihalea, Nicu Melinteanu, Manuel Laurențiu Sîrbu, Bogdan Guțu) – 3:43,98.
Rezultatele complete ale concursului pot fi văzute pe link-ul de mai jos:
https://docs.wixstatic.com/ugd/929226_43833983fc1f4f1b845a9c54ce69f8b9.pdf
FOTO: sport24bacau.ro


FRA pe Facebook

Federatia Romana de Atletism

Promote Your Page Too

Stiri

Start al Naționalelor Masters
14 Februarie 2019

Claudia Bobocea, PB și calificare și la 1.500 m!
14 Februarie 2019

Bianca Răzor, PB și calificare la Europeanul de la Glasgow!
13 Februarie 2019

Ediția 24-a a Balcaniadei de seniori
12 Februarie 2019

FR Atletism, partener la Marele Premiu al Orașului Slănic
12 Februarie 2019

CSM București și CSM Onești - locul 1 în clasamentul pe medalii la CN de atletism în sală, seniori și tineret
11 Februarie 2019

România, 5 medalii de argint la Balcaniada de juniori 1!
11 Februarie 2019

Claudia Bobocea, un nou PB la 3.000 m și calificare la Europenele de la Glasgow!
10 Februarie 2019

Start al Balcaniadei de juniori
09 Februarie 2019

Daniela Stanciu s-a calificat la Mondialele în aer liber
08 Februarie 2019

   citeste mai mult 
 
Comunicate de presa

Comunicat de presa - Anti-doping (13.05.2016)

Comunicat Coordonator Lot Olimpic (04.02.2016)

 
Recomanda aceasta pagina
Numele dumneavoastra
Email dumneavoastra:
Numele destinatarului
Email-ul Destinatarului:
 
Tipareste pagina.
ABAF European Athletics IAAF ANST Comitetul Olimpic Roman MECTS

© 2008 FEDERATIA ROMANA DE ATLETISM