Comunicare interna

Statut
Istoric
Contact
Cluburi de atletism
Regulament competitii 2018-2019
Top 10 2018


Rezultate interne
Clasamente
Arhiva

Recorduri Nationale 20.06.2019
Lot National Seniori
LotBursieri Olimpici
Lot Olimpic Tineret
Lot National J1
Lot National J2
Lot National J3
B.O.P.J. 2019
Lot National Non Stadia
Lot Tineret
Lot Olimpic 2019
Calendar competitional 2019
Regulament 2019
Campionat National Regional C2 si C3 (AER LIBER)
Ultra-atletism
Plan de pregatire 2019
Cerinte pentru organizare competitii
Istoria Atletismului
Principii, valori, misiune
Publicatii
Baza de date
Editorial
Comunicate de presa
Stiri
Articole
Parteneri
Elemente corporate
Anti-Doping
Competitii Internationale
Foto Competitii
Foto Sportivi
 Inscriere 
 Link-uri 
 Rezultate 
 Parteneri 


































 Competitii 
 viitoare 

Elena Cîrgiogel – locul 20 în proba de 400 m plat la JOT!

Elena Adina Cîrgiogel și-a încheiat, în noaptea de duminică spre luni, 14 spre 15 octombrie 2018, evoluția la Jocurile Olimpice de la Buenos Aires.
Atleta româncă a concurat în proba de 400 m plat și s-a clasat la final pe locul 20 după următorii timpi în cele două stagii: 57:76 – stagiul 1 și 1:00:06 – stagiul 2.
Medalia de aur a fost câștigată de către Barbora Malikova (Cehia), pe doi s-a clasat Marrie Scheppan (Germania), iar bronz i-a revenit lui Niddy Mingilishi (Zambia).
Au participat 25 de sportive.

Bianca Toader s-a accidentat!

Tot duminică seara trebuia să concureze și Bianca Toader, în cel de-al doilea stagiu al probei de 100 m garduri feminin. Din păcate, sportiva româncă s-a accidentat în stagiul 1 și a fost nevoită să renunțe la cursa din stagiul 2.
Podiumul acestei probe arată astfel: 1. Grace Stark (SUA), 2. Sophie White (Australia), 3. Ackera Nugent (Jamaica). Au participa 21 de sportive.
La fiecare probă, atleții concurează în două stagii, iar la final suma evoluțiilor lor îi așează în clasamentul final.
Programul atleților români la Jocurile Olimpice de Tineret (JOT) Buenos Aires 2018 în următoarele zile este:
Luni, 15 octombrie, ora 16:30 - Daniela Vasile în stagiul al doilea, la cross country;
Luni, 15 octombrie, ora 21:20 – Cristian Voicu în stagiul 2 la 800 metri plat masculin;
Marți, 16 octombrie, ora 22:46 – Răzvan Cărare în stagiul 2 la aruncarea suliței masculin.
Programul este adaptat după ora României.


FRA pe Facebook

Federatia Romana de Atletism

Promote Your Page Too

Stiri

Vineri și sâmbătă are loc la Pitești ediția 2019 a CN de Juniori 2
25 Iunie 2019

România trage în „sferturi” pentru un loc în semifinale la Jocurile Europene
24 Iunie 2019

Șase medalii pentru România la Balcaniada de 10 km alergare pe șosea
23 Iunie 2019

Două recorduri naționale de juniori 1, la Pitești
22 Iunie 2019

Patru sportivi români concurează sâmbătă la Campionatul Balcanic de 10 km alergare pe șosea de la Brcko
19 Iunie 2019

Se anunță o delegație tricoloră numeroasă la Europenele de U23
18 Iunie 2019

Juniorii 1 își vor alege liderii naționali
18 Iunie 2019

21 de atleți fac parte din lotul României pentru Jocurile Europene de la Minsk. Azi a avut loc ceremonia de prezentare a echipei olimpice
17 Iunie 2019

Zile de foc la Naționalele de tineret
15 Iunie 2019

Anunț important pentru participanții la CN U23
14 Iunie 2019

   citeste mai mult 
 
Comunicate de presa

Comunicat de presa - Anti-doping (13.05.2016)

Comunicat Coordonator Lot Olimpic (04.02.2016)

 
Recomanda aceasta pagina
Numele dumneavoastra
Email dumneavoastra:
Numele destinatarului
Email-ul Destinatarului:
 
Tipareste pagina.
ABAF European Athletics IAAF ANST Comitetul Olimpic Roman MECTS

© 2008 FEDERATIA ROMANA DE ATLETISM