Comunicare interna

Statut
Istoric
Contact
Cluburi de atletism
Top 10 2018


Rezultate interne
Clasamente
Arhiva

Recorduri Nationale 22.08.2018
Lot National Seniori
LotBursieri Olimpici
Lot Olimpic Tineret
Lot National J1
Lot National J2
Lot National J3
B.O.P.J. 2019
Lot National Non Stadia
Lot Tineret
Lot Olimpic 2019
Calendar competitional 2019
Regulament 2019
Regulament Campionatul Regional Sală C2 si C3
Ultra-atletism
Plan de pregatire 2019
Cerinte pentru organizare competitii
Istoria Atletismului
Principii, valori, misiune
Publicatii
Baza de date
Editorial
Comunicate de presa
Stiri
Articole
Parteneri
Elemente corporate
Anti-Doping
Competitii Internationale
Foto Competitii
Foto Sportivi
 Inscriere 
 Link-uri 
 Rezultate 
 Parteneri 
































 Competitii 
 viitoare 

Daniela Vasile, pe 13 în primul stagiu la 2.000 m obstacole la JOT!

La Jocurile Olimpice de Tineret de la Buenos Aires 2018, vineri seara, 12 octombrie, a fost programat primul stagiu de alergare în proba de 2.000 de metri obstacole feminin. Au participat 18 sportive, iar țara noastră a fost reprezentată de către Daniela Vasile, de la CSM Sfântu Gheorghe. Sportiva româncă a terminat cursa din primul stagiu pe locul 13, cu timpul 6:55:73.
Podiumul stagiului întâi a arătat astfel: 1. Fancy Cherono (Kenya) – 6:26:08, 2. Mekides Abebe Demewoz (Etiopia) – 6:27:93, 3. KALUMARAKKALAGE Maristela Kalumarakkalage (Sri Lanka) – 6:33:06.
Daniela Vasile va alerga stagiul al doilea luni, 15 octombrie, în cadrul cursei de cross country, de la ora 16:30.
La fiecare probă, atleții concurează în două stagii, iar la final suma evoluțiilor lor îi așează în clasamentul final.
Mâine, 13 octombrie 2018, este rândul lui Răvan Cărare să intre în competiție la aruncarea suliței masculin.
Programul atleților români la Jocurile Olimpice de Tineret (JOT) Buenos Aires 2018 în următoarele zile este:
Sâmbătă, 13 octombrie, ora 22:15 – Răzvan Cărare în stagiul 1 la aruncarea suliței masculin;
Sâmbătă, 13 octombrie, orele 22:45, 22:53 și 23:01 – Cristian Voicu în stagiul 1 la 800 metri plat masculin;
Duminică, 15 octombrie, ora 20:25 – Bianca Toader, în stagiul 2 la 100 m garduri;
Duminică, 15 octombrie, ora 23:15 – Elena Adina Cîrgiogel, în stagiul 2 la 400 m plat;
Luni, 16 octombrie, ora 16:30 - Daniela Vasile în stagiul al doilea, la cross country;
Luni, 15 octombrie, ora 21:20 – Cristian Voicu în stagiul 2 la 800 metri plat masculin;
Marți, 16 octombrie, ora 22:46 – Răzvan Cărare în stagiul 2 la aruncarea suliței masculin.
Programul este adaptat după ora României.


FRA pe Facebook

Federatia Romana de Atletism

Promote Your Page Too

Stiri

Mărșăluitorii și-au desemnat liderii naționali
25 Martie 2019

Naționalele de atletism în sală pentru copii 1 au stabilit cei mai mici campioni ai României
23 Martie 2019

Premieră la Botoșani
21 Martie 2019

Sâmbătă au loc la București întrecerile Campionatului Național de sală pentru copii 1
20 Martie 2019

Cine participă la Campionatul Național de Alergare Montană Ultramaraton
20 Martie 2019

Campionatele Naționale de sală pentru juniori 3, la final!
17 Martie 2019

În week-end au loc la Bacău întrecerile Campionatelor Naționale de sală pentru juniori 3
15 Martie 2019

Asociaţiile Judeţene de Atletism s-au întâlnit la Braşov
12 Martie 2019

S-au aprobat standardele de calificare la JO Tokyo 2020!
11 Martie 2019

Punct final al Cupei Europei de aruncări
10 Martie 2019

   citeste mai mult 
 
Comunicate de presa

Comunicat de presa - Anti-doping (13.05.2016)

Comunicat Coordonator Lot Olimpic (04.02.2016)

 
Recomanda aceasta pagina
Numele dumneavoastra
Email dumneavoastra:
Numele destinatarului
Email-ul Destinatarului:
 
Tipareste pagina.
ABAF European Athletics IAAF ANST Comitetul Olimpic Roman MECTS

© 2008 FEDERATIA ROMANA DE ATLETISM