Comunicare interna

Statut
Istoric
Contact
Cluburi de atletism
Top 10 2018


Rezultate interne
Clasamente
Arhiva

Recorduri Nationale 22.08.2018
Lot National Seniori
LotBursieri Olimpici
Lot Olimpic Tineret
Lot National J1
Lot National J2
Lot National J3
B.O.P.J. 2019
Lot National Non Stadia
Lot Tineret
Lot Olimpic 2019
Ultra-atletism
Regulament 2019
Calendar competitional 2019

Cerinte pentru organizare competitii

Istoria Atletismului
Principii, valori, misiune
Publicatii
Baza de date
Editorial
Comunicate de presa
Stiri
Articole
Parteneri
Elemente corporate
Anti-Doping
Competitii Internationale
Foto Competitii
Foto Sportivi
 Inscriere 
 Link-uri 
 Rezultate 
 Parteneri 


















 Competitii 
 viitoare 

Bianca Toader și Elena Cîrgiogel, la primele curse la JOT

Joi noaptea, 11 octombrie 2018, la Jocurile Olimpice de Tineret de la Buenos Aires au intrat în concurs și primele atlete românce. Bianca Toader și Elena Cîrgiogel au alergat în prima serie în probele de 100 metri garduri și 400 metri plat.
Bianca s-a clasat pe locul 7 în cursa a doua din stagiul întâi la 100 metri garduri, cu timpul 18:95, iar Elena s-a clasat a cincea în cursa doua la 400 metri plat, cu timpul 57:76. În urma acestor rezultate, cele două sportive românce vor continua competiția duminică, 14 octombrie, în a doua serie de alergări.
La fiecare probă, atleții concurează în două stagii, iar la final suma evoluțiilor lor îi așează în clasamentul final.
Astăzi, 12 octombrie 2018, este rândul Danielei Vasile să intre în competiție, în proba de 2.000 metri obstacole feminin.
Programul atleților români la Jocurile Olimpice de Tineret (JOT) Buenos Aires 2018 în următoarele zile este:
Vineri, 12 octombrie, ora 21:45 – Daniela Vasile în stagiul 1 la 2.000 metri obstacole feminin;
Sâmbătă, 13 octombrie, ora 22:15 – Răzvan Cărare în stagiul 1 la aruncarea suliței masculin;
Sâmbătă, 13 octombrie, orele 22:45, 22:53 și 23:01 – Cristian Voicu în stagiul 1 la 800 metri plat masculin;
Duminică, 15 octombrie, ora 20:25 – Bianca Toader, în stagiul 2 la 100 m garduri;
Duminică, 15 octombrie, ora 23:15 – Elena Adina Cîrgiogel, în stagiul 2 la 400 m plat;
Luni, 16 octombrie, ora 16:30 - Daniela Vasile în stagiul al doilea, la cross country;
Luni, 15 octombrie, ora 21:20 – Cristian Voicu în stagiul 2 la 800 metri plat masculin;
Marți, 16 octombrie, ora 22:46 – Răzvan Cărare în stagiul 2 la aruncarea suliței masculin.
Programul este adaptat după ora României.


FRA pe Facebook

Federatia Romana de Atletism

Promote Your Page Too

Stiri

Start al Naționalelor Masters
14 Februarie 2019

Claudia Bobocea, PB și calificare și la 1.500 m!
14 Februarie 2019

Bianca Răzor, PB și calificare la Europeanul de la Glasgow!
13 Februarie 2019

Ediția 24-a a Balcaniadei de seniori
12 Februarie 2019

FR Atletism, partener la Marele Premiu al Orașului Slănic
12 Februarie 2019

CSM București și CSM Onești - locul 1 în clasamentul pe medalii la CN de atletism în sală, seniori și tineret
11 Februarie 2019

România, 5 medalii de argint la Balcaniada de juniori 1!
11 Februarie 2019

Claudia Bobocea, un nou PB la 3.000 m și calificare la Europenele de la Glasgow!
10 Februarie 2019

Start al Balcaniadei de juniori
09 Februarie 2019

Daniela Stanciu s-a calificat la Mondialele în aer liber
08 Februarie 2019

   citeste mai mult 
 
Comunicate de presa

Comunicat de presa - Anti-doping (13.05.2016)

Comunicat Coordonator Lot Olimpic (04.02.2016)

 
Recomanda aceasta pagina
Numele dumneavoastra
Email dumneavoastra:
Numele destinatarului
Email-ul Destinatarului:
 
Tipareste pagina.
ABAF European Athletics IAAF ANST Comitetul Olimpic Roman MECTS

© 2008 FEDERATIA ROMANA DE ATLETISM