Comunicare interna

Istoric
Statut
Contact
Cluburi de atletism
Proiect Calendar Competitional 2019
Plan de pregatire 2019
Calendar competitional 2018
Formulare/Norme Generale/Taxe 2018
Regulament 2018
Caracteristici probe garduri 2018
Top 10 2018
Top 10 2017
Top 10 2016
Rezultate interne
Clasamente
Arhiva

Recorduri Nationale 22.08.2018
Lot National Seniori
Lot National Tineret
LotBursieri Olimpici
Lot Olimpic de Atletism
Lot Olimpic Tineret
Lot National J1
Lot National J2
Lot National J3
B.O.P.J. 2019
Comisia de femei
Sport pentru viata
100 de ani de excelenta

Cerinte pentru organizare competitii

Istoria Atletismului
Principii, valori, misiune
Publicatii
Baza de date
Editorial
Comunicate de presa
Stiri
Articole
Parteneri
Elemente corporate
Anti-Doping
Competitii Internationale
Foto Competitii
Foto Sportivi
 Inscriere 
 Link-uri 
 Rezultate 
 Parteneri 
















 Competitii 
 viitoare 

Programul atleților români la JOT Buenos Aires 2018

Primele probe de la Jocurile Olimpice de Tineret (JOT) Buenos Aires 2018 s-au desfășuat în noaptea de duminică spre luni, 7 spre 8 octombrie, iar cele dintâi medalii s-au acordat deja la haltere, triatlon, taekwondo, înot, scrimă, tir, judo și ciclism. Probele de atletism vor avea loc între 11 și 16 octombrie, iar pentru țara noastră vor intra primele în concurs, joi seara, Bianca Toader (în calificări la 100 metri garduri feminin) și Adina Elena Cîrgiogel (în calificări la 400 metri plat feminin).
Delegația României are în componență cinci atleți: Daniela Vasile (2.000 m obstacole), Adina Elena Cîrgiogel (400 m plat), Răzvan Cărare (suliță), Cristian Voicu (800 m), Bianca Toader (100 m garduri). Cei cinci atleți români sunt însoțiți de antrenorii Ana Mirela Țermure și Horațiu Calfă.
Programul celor cinci atleți români la Jocurile Olimpice de Tineret (JOT) Buenos Aires 2018 este următorul:
Joi, 11 octombrie, orele 21:55, 21:02 și 22:09 – Bianca Toader în calificări la 100 metri garduri feminin;
Joi, 11 octombrie, orele 22:50, 22:57 și 23:04 – Adina Elena Cîrgiogel în calificări la 400 metri plat feminin;
Vineri, 12 octombrie, ora 21:45 – Daniela Vasile la 2.000 metri obstacole feminin;
Sâmbătă, 13 octombrie, ora 22:15 – Răzvan Cărare la aruncarea suliței masculin;
Sâmbătă, 13 octombrie, orele 22:45, 22:53 și 23:01 – Cristian Voicu în calificări la 800 metri plat masculin;
Duminică, 14 octombrie, ora 20:25 – finala la 100 metri garduri feminin;
Duminică, 14 octombrie, ora 23:05 – finala la 400 metri plat feminin;
Luni, 15 octombrie, ora 21:20 – finala la 800 metri plat masculin;
Marți, 16 octombrie, ora 22:46 – finala la aruncarea suliței masculin.
Programul este adaptat după ora României.


FRA pe Facebook

Federatia Romana de Atletism

Promote Your Page Too

Stiri

Remember: Iolanda Balaș ar fi împlinit azi 82 de ani!
12 Decembrie 2018

Startul probelor de maraton de la JO Tokyo 2020 va fi dat între orele 5:30 și 6:00 dimineața!
10 Decembrie 2018

România – locul 9 la Campionatul European de Cros de la Tillburg
09 Decembrie 2018

Balcanii şi-au desemnat cei mai buni atleţi
07 Decembrie 2018

Delegația României pleacă azi la Campionatul European de Cros de la Tillburg
07 Decembrie 2018

Campionatele Mondiale de Atletism vor avea loc la Budapesta în 2023!
05 Decembrie 2018

Mugurii performanţei
26 Noiembrie 2018

Pregătiri la Băile Felix pentru CE de cros
21 Noiembrie 2018

Echipa 321sport a donat azi sânge la Centrul de Transfuzie Sanguină București
21 Noiembrie 2018

Federația Română de Atletism și Institutul Sportiv Român au semnat un protocol de colaborare
20 Noiembrie 2018

   citeste mai mult 
 
Comunicate de presa

Comunicat de presa - Anti-doping (13.05.2016)

Comunicat Coordonator Lot Olimpic (04.02.2016)

 
Recomanda aceasta pagina
Numele dumneavoastra
Email dumneavoastra:
Numele destinatarului
Email-ul Destinatarului:
 
Tipareste pagina.
ABAF European Athletics IAAF ANST Comitetul Olimpic Roman MECTS

© 2008 FEDERATIA ROMANA DE ATLETISM