Comunicare interna

Statut
Istoric
Contact
Cluburi de atletism
Proiect Calendar Competitional 2019
Plan de pregatire 2019
Calendar competitional 2018
Formulare/Norme Generale/Taxe 2018
Regulament 2018
Caracteristici probe garduri 2018
Top 10 2017
Top 10 2016
Rezultate interne
Clasamente
Arhiva

Recorduri Nationale 22.08.2018
Lot National Seniori
Lot National Tineret
LotBursieri Olimpici
Lot Olimpic de Atletism
Lot Olimpic Tineret
J.O.T.
Lot National J1
Lot National J2
Lot National J3
Comisia de femei
Sport pentru viata
100 de ani de excelenta

Cerinte pentru organizare competitii

Istoria Atletismului
Principii, valori, misiune
Publicatii
Baza de date
Editorial
Comunicate de presa
Stiri
Articole
Parteneri
Elemente corporate
Anti-Doping
Competitii Internationale
Foto Competitii
Foto Sportivi
 Inscriere 
 Link-uri 
 Rezultate 
 Parteneri 






















 Competitii 
 viitoare 

Record național de tineret pentru Robert Parge!

Performanța de 45,92 a lui Robert Parge la 400 m, cu care s-a urcat pe cea de-a doua treaptă a podiumului de premiere a reprezentat un nou record de tineret (U23). Între timp, o altă clujancă, actualmente legitimată la CSA Steaua, Anamaria Nesteriuc (antrenoare Doina Nesteriuc) a punctat cu victorie, de această dată la 100 mg, fiind cronometrată în 13,16.
Finala de la 100 m a fost clar dominată de atleții din Turcia, care au cucerit medaliile de aur și argint prin Hekimoglu Yigitcan (10,33), respectiv, Ay Aykut (10,36). Al treilea a sosit sprinterul nostru Petre Rezmiveș (CSU Cluj), cronometrat în 10,40.
Campioni ai Internaționalelor României au devenit și Alin Firfirică (CSA Steaua-CSU Suceava, antrenor Daniela Costian) la disc (64,40 m), Cosmin Dumitrache (CSM București-CS Rapid, antrenor Miomir Popovici) la 110 mg (14,20), Marina Baboi (SCM Gloria Buzău, antrenoare Doina Voinea) la 100 m (11,51).
Victorie categorică a Claudiei Bobocea la 1500 m, eleva antrenorului Valentin Anghel, legitimată la CSM Sf Gheorghe-CSA Steaua, impunându-se în 4:26,73. Pe prima treaptă a podiumului de premiere s-au urcat și Cosmin Trofin (CSA Steaua-CSM Sf. Gheorghe, antrenoare Margareta Barbu) la 800 m (1:47,84), ca și Ionela Luca (CSM Călărași-CS Rapid, antrenor Virgil Costache), cu 3,80 m la săritura cu prăjina.
Ștafeta de 4X100 m a Turciei s-a impus în 40,43 (Ay/Aykut/Ozkan/Ertan), urmată de tricolorii de la CSM Slatina (Dincă/Cosmin/Naegoe/Andrei), în 40,70.
Proba care a încheiat reuniunea din această seară a fost săritura în lungime adjudecată de stelistul Valentin Toboc (antrenoare Mihaela Toboc) care a avut o reușită de 7,61 m în ultima încercare.


FRA pe Facebook

Federatia Romana de Atletism

Promote Your Page Too

Stiri

CN de cros are loc sâmbătă la Botoșani!
18 Octombrie 2018

Răzvan Cărare – locul 10 la aruncarea suliței, la JOT!
17 Octombrie 2018

Cristian Voicu – locul 11 la 800 m plat, la JOT!
15 Octombrie 2018

Invitaţie Crosul 15 Noiembrie Braşov - 11.11.2018
15 Octombrie 2018

Elena Cîrgiogel – locul 20 în proba de 400 m plat la JOT!
15 Octombrie 2018

Punct final al Naționalelor de maraton
14 Octombrie 2018

Cristian Voicu – locul 2 și Răzvan Cărare – locul 10 în primul stagiu la JOT!
14 Octombrie 2018

Conducerea COSR i-a încurajat pe atleții români de la JOT!
13 Octombrie 2018

Daniela Vasile, pe 13 în primul stagiu la 2.000 m obstacole la JOT!
12 Octombrie 2018

Bianca Toader și Elena Cîrgiogel, la primele curse la JOT
12 Octombrie 2018

   citeste mai mult 
 
Comunicate de presa

Comunicat de presa - Anti-doping (13.05.2016)

Comunicat Coordonator Lot Olimpic (04.02.2016)

 
Recomanda aceasta pagina
Numele dumneavoastra
Email dumneavoastra:
Numele destinatarului
Email-ul Destinatarului:
 
Tipareste pagina.
ABAF European Athletics IAAF ANST Comitetul Olimpic Roman MECTS

© 2008 FEDERATIA ROMANA DE ATLETISM